Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Nowa Kaledonia - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Nowa Kaledonia Nowa Kaledonia Odległe wyspy na końcu świata, które toną w różnych odcieniach błękitu oceanu. Nowa Kaledonia to grupa czterech wysp zależnych od Francji. Odkryte w 1774 roku zachwycają szmaragdowym odcieniem egzotycznej roślinności, kuszą słońcem i wiatrem przez cały rok.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Nowa Kaledonia »

Nowa Kaledonia to terytorium zależne od Francji, położone w zachodniej części Oceanu Spokojnego, pomiędzy Nową Zelandią a Australią, w Melanezji, ok. 1400 km na wschód od Australii. W skład terytorium wchodzi wyspa główna, długa na 350km Grand Terre ze stolicą Noumea oraz kilka mniejszych wysp takich jak Ile des Pins, Wyspy Lojalności czy Chesterfield. wyspy zostały odkryte w 1774 r. przez angielskiego podróżnika i żeglarza Jamesa Cooka. To prawdziwy raj na ziemi i idealne miejsce do żeglowania, uprawiania nowoczesnych sportów wodnych, nurkowania, plażowania i zażywania kąpieli, obserwowania wielorybów, konnych wycieczek lub przejażdżek samochodem terenowym po górach, spływów kajakowych, łowienia tuńczyków, marlinów i innych ryb.

Cała powierzchnia Nowej Kaledonii wynosi 18,6 tys. km kw, a czego wyspa główna ma 16,8 tys. km kw. Większość mieszkańców, ponad 42 % stanowią melanezyjscy Kanakowie.

Co ciekawe, izolacja od gatunków powstających w innych rejonach świata, takich jak ssaki, spowodowała, że wyspa stała się ostoją dla wielu różnorodnych, prymitywnych organizmów, głównie roślin, jak np.araukaria. Żyją tu 24 gatunki endemiczne ptaków, w tym połowa niestety zagrożona jest wymarciem.

W latach 1864 - 1894  istniała tu kolonia karna dla francuskich kryminalistów i przeciwników władzy. Obecnie turyści mogą zwiedzać muzeum kolonii, budynek cel z umeblowaniem nawiązującym do czasów dawnego więzienia, baraki strażników oraz dom dyrektora. Warto zobaczyć również Hienghene (centrum kulturalne Kanaków, rdzennych mieszkańców Nowej Kaledonii), Fort Teremba, Numea; ponadto klify w Bourail, kopalnia Pilou, góry, laguny i rafy koralowe, Wyspy Lojalności (m.in. Ouvéa i Maré).

Nowa Kaledonia to idealna odskocznia dla żeglarzy szukających ciszy i spokoju. Krystalicznie czysta woda, część największej na świecie rafy koralowej o łącznej długości 1700 km - kolorowe ryby, rozgwiazdy, koralowce, a nawet wraki statków i liczne atole uatrakcyjnią czas spędzony pod żaglami. Nowa Kaledonia to idealne miejsce na żeglarskie wojaże.Porty / Mariny / Kotwicowiska

Grand Terre - zielona, górzysta, bardzo słabo zaludniona i długa na 350km główna wyspa Nowej Kaledonii. Najwyższy szczyt wyspy to góra Panié 1628m n.p.m. Rdzenna ludność Nowej Kaledonii to Kanacy, którzy często jeszcze mieszkają w tradycyjnych okrągłych chatach pod strzechą. Najlepszym pomysłem na zwiedzanie wyspy jest wynajęcie samochodu. Klifowe brzegi na południowym wybrzeżu koło Bourail to idealny punkt widokowy na charakterystyczną samotną skałę nazywaną Bonhomme. Również malownicze formy skalne zgrupowane wokół Hienghene na północnym wybrzeżu przyciągają turystów. Liczne wodospady (m.in. Tao - około 100 metrów wysokości i mniejsze Colnett, Ba), puste plaże, ocienione palmami.

Noumea - stolica Nowej Kaledonii, przypominająca typowo francuskie miasto choć ulokowane w tropikalnej scenerii (nazywana Paryżem Pacyfiku ze względu na francuski charakter miasta, elegancję sklepów a także i ceny, ). Warto odwiedzić muzeum w dawnym ratuszu, marche przy porcie jachtowym i odbyć spacer po eleganckich bulwarach. Najciekawszym jednak obiektem jest nowoczesne Centrum Kulturalne Tjibaou, z salami ekspozycyjnymi, biblioteką i pracowniami.

 


Ile des Pins - czyli Wyspa Sosen. Odkryta przez Jamesa Cooka w 1774 roku podczas podróży do Nowej Zelandii. Porośnięta przez wysokie sosny wyrastające do 50 metrów. Przez wyspę przebiega zwrotnik Koziorożca. Jedną z atrakcji wyspy są zarośnięte ruiny - resztki więzień zesłańców po Komunie Paryskiej.

 

 Ciekawostki i porady

 

 • Najlepiej i najszybciej dostać się na Nową Kaledonię drogę lotniczą przez Paryż, liniami Air France. Naszym klientom oferujemy pomoc przy poszukiwaniu i rezerwacji przelotów do/z miejsca docelowego czarteru oraz transferu z lotniska do mariny.
   
 • Z międzynarodowego lotniska do miasta jest ponad 50km. Lepiej zrezygnować z drogiej taksówki tylko poczekać na lokalny autobusik za około 400CFP - jeździ co godzinę.
   
 • Nowa Kaledonia leży w strefie klimatu równikowego - wilgotnego. Na wyspach panują dwie pory roku: pora gorącą od listopada do kwietnia i pora umiarkowana w pozostałej części roku. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi 24°C. Najcieplejszym miesiącem jest styczeń - 27°C, a najzimniejszym lipiec - 22°C. Roczna suma opadów atmosferycznych waha się w granicach 1000-2500mm. Pora deszczowa trwa od grudnia do marca. Idealne warunki do żeglugi przypadają na miesiące od maja do listopada.
   
 • Koszt życia jest tubardzo wysoki. Większość produktów codziennego użytku importuje się z Australii, Nowej Zelandii i oczywiście Francji. Należy przyjąć, że ceny są średnio 2, a nawet 3 razy wyższe aniżeli w Europie Zachodniej.
   
 • Amatorzy kitesurfingu nie mają powodów do narzekań. Dzięki wiatrowi wiejącemu na stałym poziomie i licznym miejscom do pływania szybują nad wodą unoszeni przez latawce. Mogą próbować swoich sił w miejscach z ekstremalnymi warunkami do pływania jak Anse Vata Bay, gdzie silny wiatr zderza się z wysoką falą, po wybrzeże Sainte-Marie pozwalające na stawianie pierwszych kroków na desce. Warto dodać, że Nowa Kaledonia od 2001 roku jest gospodarzem najbardziej elitarnych zawodów kite’owych - Kite Pro Word.
   
 • Wiele atrakcji znajdą dla siebie również miłośnicy nurkowania. Wystarczy zejść 3-4 metry pod powierzchnię wody, żeby zobaczyć niewielką część największej na świecie rafy koralowej (Great Barrier Reef Marine Park) o łącznej długości 1700km. Wiele kolorowych ryb, rozgwiazd, koralowiec o bajecznych kształtach, a nawet wraki statków - unikat w skali światowej. Od 1981 roku jako park morski, została objęta ochroną i wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
   
 • Antoni Berezowski - powstaniec styczniowy, który przeprowadził nieudany zamach na cara Rosji Aleksandra II w Paryżu w 1867 roku, był najbardziej znanym Polakiem więzionym w Nowej Kaledonii. Zmarł w Nowej Kaledonii bez prawa do powrotu w 1916 roku.
    
 • Do najciekawszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych można zaliczyć:
  > połowa marca - Festival du Yam – festiwal kultury Kanaków
  > maj - Festiwal Awokado w Nece i Mare – odmiana święta plonów,
  > siepień/wrzesień - festiwal Foire de Bourail w całym kraju , m.in. rodeo, wyścigi konne, parady w historycznych strojach,
  > wrzesień (24) - Dzień Nowej Kaledonii, święto narodowe - rocznica przyłączenia wysp do Francji,
  > październik - Festiwal Banana w Pouébo
  > listopad - Teri Kite Pro - najbardziej elitarne zawody kite’owe

   

 Polecane trasy

Przedstawiamy poniżej propozycje rejsów z Noumea.

Noumea / Noumea - 10 dni
1: Noumea - Rédika - Ouen
2: Ouen - Kouare
3: Kouare - Kuto Bay (Isle of Pines)
4: Kuto Bay - Nokanhoui Atoll - Oro Bay
5: Oro Bay - Gadji Bay
6: Gadji Bay Ouvéa
7: Ouvéa - Beautemps-Beaupré
8: Beautemps-Beaupré - Port Bouquet
9: Prony Bay
10: Prony Bay - Bailly - Noumea
 
Noumea / Houaillou (powrót do Noumea wynajętym autem terenowym) - 10 dni

1: Noumea - Rédika - Ouen
2: Ouen - Kuto Bay (Isle of Pines)
3: Kuto Bay - Nokanhoui Atoll - Oro Bay
4: Oro Bay - Gadji Bay - Lifou
5: Lifou
6: Lifou - Ouvéa
7: Ouvéa
8: Ouvéa - Beautemps-Beaupré
9: Beautemps-Beaupré - Houaillou
10: Houailou - wyokrętowanie

Noumea / Noumea - 14 dni
1: Noumea - Rédika - Ouen
2: Ouen - Kouare
3: Kouare - Kuto Bay (Isle of Pines) Nokanhoui Atoll - Oro Bay
4: Kuto Bay - Nokanhoui Atoll - Oro Bay
5: Oro Bay - Gadji Bay
6: Gadji Bay - Mare
7: Mare - Tiga
8: Tiga - Lifou
9: Lifou - Ouvéa
10: Ouvéa - Beautemps-Beaupré
11: Beautemps - Beaupré Atoll
12: Beautemps - Beaupré - Beaupré - Prony Bay
13: Prony Bay - Carenage
14: Prony Bay - Bailly - Noumea

 

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Jacht w Chorwacji – wymagane uprawnienia żeglarskie

W powszechnej opinii „Chorwacja to takie większe Mazury”. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy polski patent żeglarski działa w tym kraju? Jakie uprawnienia są konieczne, by legalnie i bezpiecznie pływać po tamtejszych wodach? Co trzeba zrobić, by je zdobyć - i czy koniecznie trzeba...

Jak dojechać do Chorwacji w 2021 roku?

Zbliża się majówka i sezon żeglarski (wreszcie!). Wielu z Was zapewne uda się do Chorwacji celem przypomnienia sobie, jak to jest poczuć wiatr w żaglach i słoneczko na twarzy. Niestety w Europie i nie tylko nadal panuje koronazamęt i związane z nim różnorakie obostrzenia. Jak w...

Zadar - chorwacki Rzym

Urokliwy Zadar jest prawdziwym sercem północnej Dalmacji; często nazywany bywa „chorwackim Rzymem” albo „miastem słońca i wody”. Trzeba przyznać, że żadne z tych określeń nie jest ani odrobinę przesadzone. To piąte pod względem wielkości miasto w Chorwacji, a zarazem ważny...

Czy kwarantanna dla żeglarzy po powrocie do Polski jest obowiązkowa?

Od 28 grudnia 2020 r. osoby powracające do Polski transportem zbiorowym (z krajów UE) kierowani są na kwarantannę. Czy, aby dotyczy to czarterujących jachty?

Katamarany 5-6 kabinowe poniżej 2400 EUR - promocja

Nadarza się okazja na czarter katamaranu w bardzo dobrej cenie. Katamarany są dostępne w Chorwacji, Grecji, Włoszech i Hiszpanii. Chętnych prosimy o kontakt. Więcej porad dotyczących katamaranów wkrótce na naszym blogu.

Podróżowanie do Chorwacji w pandemii - grudzień 2020

Republika Chorwacji należy do miejsc najchętniej odwiedzanych przez polskich żeglarzy. Przyciągają ich łagodny klimat, zbliżony język oraz mentalność, a także doskonałe warunki żeglarskie. W czasie epidemii podróże wymagają jednak więcej samozaparcia – co oczywiście nie...

NASZE MARKI