Wybierz akwen
Region
Data startu
Długość rejsu
Wiek jednostki
od 0 do10 lat
Długość jednostki
od 2 do 10 ft
od 2 do 10 m
Liczba koi
od 2 do 10
Liczba kabin
od 2 do 10
Liczba toalet
od 2 do 10
Typ jednostki
Dowolny
Model jednostki
Cena w EUR

Australia - czarter jachtów, przewodnik, opisy, trasy, zdjęcia

Czartery jachtów Australia Australia Kojarzy się głównie z Operą w Sydney czy też z Ayers Rock - świętą skałą Aborygenów. Jednakże dla Australii charakterystyczne jest przede wszystkim wielkie bogactwo naturalnych skarbów - niezamieszkałych wysp, wysepek, Wielkiej Rafy Koralowej, lagun i plaż, przez co jest to idealne miejsce dla żeglarzy.

Tutaj sprawdzisz oferty czarteru jachtu w kraju: Australia »

Australia to szóste co do wielkości państwo świata. Kraj obejmuje najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne, mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Australia nie posiada granic lądowych z żadnym państwem, ale ma sąsiadów poprzez morza. Australia jest krajem wysoko rozwiniętym: charakteryzuje się bardzo dobrą jakością życia, opieką zdrowotną, wysokim wykształceniem mieszkańców, dużą swobodą w działalności gospodarczej itd. Ludność Australi to społeczeństwo wielokulturowe, przede wszystkim ze względu na stosunkowo krótką historię i migrację ludności praktycznie z całego świata.

Klimat Australii i fakt, że jest to najbardziej suchy kontynent na Ziemi sprawiają, że stanowi ona idealny cel żeglarskich wakacji - odpoczynku na wodzie, na plaży i uprawiania różnorodnych sportów przez cały rok. Wielkość kontynentu sprawia, iż różne jego rejony są bardziej atrakcyjne w różnych porach. Południową część lepiej odwiedzić w miesiącach grudzień-luty, gdy pogoda sprzyja wypoczynkowi i kąpielom, natomiast na północy przypada pora deszczowa i wysyp "morskich os". Pora zimowa (czerwiec-lipiec) to idealne warunki w Queensland w północnej części. Najlepszym okresem na żeglowanie jest wiosna, czyli sierpień-październik.

Współpracujący z nami armator proponuje rejsy z Airlie Beach oraz Hamilton Island. Doskonale przygotowana flota jachtów (Bavaria, Catalina, Delphia), katamaranów (Mahe, Lavezzi, Salina, Seawind) uatrakcyjni czas spędzony pod żaglami.Porty / Mariny / Kotwicowiska

Airlie Beach - najbardziej wakacyjne miejsce na wschodnim wybrzeżu Australii. Jedna główna ulica z licznymi kawiarniami, restauracjami, pubami i sklepami, laguna, promenada - trochę jak w Sopocie. Samo miasteczko stanowi przejście do Pasażu Whitsunday - gdzie znajdują się setki wysp Rafy Koralowej (np. Hayman, Hamilton, Daydream), na których królują słońce, błękit wody i piaszczyste plaże.

 


Mackay - miasto z przepiękną starówką i największym portem przeładunkowym trzciny cukrowej na świecie. Wśród licznych atrakcji, na uwagę zwracają plaże na północy od miasta, Rotary Lookout - miejsce widokowe na szczycie góry Oscar, Farleigh Sugar Mill - wycieczka po cukrowni, Park Narodowy Eungella, Cape Hillsborough, Wyspy Brampton i Carlisle.

Whitsunday Islands - Wyspy Zielonych Świąt położone są na północno - wschodnim wybrzeżu Australii, to najbardziej znany archipelag leżący u wybrzeży Queensland i równocześnie, dzięki niezliczonym kanałom oddzielających poszczególne wyspy, stanowi istny raj dla żeglarzy. To grupa 74 powulkanicznych wysp i wysepek poprzecinana turkusowymi wodami Morza Koralowego. Wyspy dzielą się na cztery grupy: Molle Islands, Whitsunday Islands, Lindeman Islands oraz Repulse Islands i większość z nich ma pagórkowatą powierzchnię porośniętą lasami. Większość wysp pozostaje w dalszym ciągu niezamieszkana. Słyną z błękitnej wody i szerokich plaż uformowanych z białego piasku. Najlepiej to miejsce określił kapitan Cook w swoim dzienniku "Wszędzie znakomite warunki do zakotwiczenia statku ... Cały pasaż pomiędzy wyspami a lądem wydaje się być jedną wielką bezpieczną przystanią..."

   

 

Hamilton Island - najbardziej skomercjonalizowana z całego archipelagu Whitsunday. Główna ulica bywa ironicznie nazywana "Disneyland Daiquiri". Kurort z pływającą marina, sklepami, restauracjami, barami, wielkim kompleksem sportowym, a nawet małym zoo. Najpraktyczniejszym pojazdem nadającym się do poruszania po wyspie jest melex.

 

 Ciekawostki i porady

 

 • Najlepiej i najszybciej dostać się na Australię drogę lotniczą (bilet lotniczy Warszawa - Sydney - Warszawa w kwocie min. 5400 PLN/osobę). Naszym klientom oferujemy pomoc przy poszukiwaniu i rezerwacji przelotów do/z miejsca docelowego czarteru oraz transferu z lotniska do mariny.
   
 • Przy wyjazdach do Australii wymagana jest wiza (bezpłatna). Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii http://www.border.gov.au/.
   
 • Na rejs należy zabrać przede wszystkim dobre mapy, maskę, płetwy, piankowy kombinezon do nurkowania (tzw. wet-suit, który nie tylko chroni przed oparzeniami meduz ale też pomaga zachować ciepło), buty do chodzenia po rafie oraz po plażach (reef schoes), często pokrytych martwymi koralami o niebezpiecznie ostrych brzegach, polaryzowane okulary przeciwsłoneczne, dużo kremu do opalania. Nurkowanie w Whitsunday jest obowiązkowe :). Centra nurkowe można znaleźć w prawie każdym kurorcie.
   
 • Należy bezwzględnie stosować się do wszelkich zaleceń umieszczonych na tablicach, które ostrzegają przed niebezpiecznymi drapieżnikami (krokodyle, rekiny, meduzy) i innego rodzaju zagrożeniami dla zdrowia i życia.
   
 • W niektórych stanach dostęp do terytoriów zamieszkiwanych przez Aborygenów wymaga uzyskania specjalnego zezwolenia.
   
 • Licząca 6 km Whitehaven Beach (niebiańsko biała plaża) na największej wyspie archipelagu - Whitsunday Island, to najdłuższa i zarazem najlepsza plaża, zaś oblewające ją wody stanowią wymarzone miejsce do nurkowania. Niezamieszkana i objęta ścisłą ochroną jako Park Narodowy i Park Morski. Na jej płyciznach występuje kilka gatunków żółwi.
    
 • Do najciekawszych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych można zaliczyć:
  > luty - Międzynarodowy Festiwal Sztuki w Perth. Jest to najważniejszy festiwal w Zachodniej Australii. Różnorodne imprezy teatralne, muzyczne, filmowe, plastyczne i literackie.
  > kwiecień - ANZAC Day. Święto braterstwa broni Australijczyków i Nowozelandczyków.
  > czerwiec - Urodziny Królowej. W czasie tego święta tradycyjnie organizuje się wspaniałe pokazy fajerwerków.
  > grudzień - Regaty Sydney - Hobart rozgrywane od 1945 roku. Organizatorem regat jest Cruising Yacht Club of Australia i są jednymi z najbardziej znanych imprez żeglarskich na świecie. Trasa regat to 628 Mm, od Sydney przez Cieśninę Bassa do Hobart na Tasmanii.
   

 Polecane trasy

Przedstawiamy poniżej propozycje rejsów z Airlie Beach i Hamilton Island:
 

 Airlie Beach / Hamilton Island - 9 dni

1: Airlie Beach - zaokrętowanie
2: Airlie Beach - Whitsunday Island
3: Whitsunday Island - Hook Island
4: Hook Island
5: Hook Island - Hamilton Island
6: Hamilton Island - Hook Island
7: Hook Island - Border Island
8: Border Island - Haslewood Island
9: Hazlewood Island - Hamilton Island
10: Hamilton Island - wyokrętowanie

Hamilton Island / Hamilton Island - 14 dni
1: Hamilton Island - zaokrętowanie
2: Hamilton Island - Shaw Island 13 Mm
3: Shaw Island - Thomas Island 4 Mm
4: Thomas Island - Shaw Island 11 Mm
5: Shaw Island - Chalkies Beach 11 Mm
6: Chalkies Beach - Whitsunday Island 6 Mm
7: Whitsunday Island - Border Island 9 Mm
8: Border Island - Hook Island 10 Mm
9: Hook Island - Hayman Island 4 Mm
10: Hayman Island - Airlie Beach 16 Mm
11: Airlie Beach - South Molle Island 9 Mn
12: South Molle Island - Hook Island 9 Mm
13: Hook Island - Long Island 13 Mm
14: Long Island - Hamilton Island 8 Mm
15: Hamilton Island - wyokrętowanie

Najnowsze porady żeglarskie Charter Navigatora

Jacht w Chorwacji – wymagane uprawnienia żeglarskie

W powszechnej opinii „Chorwacja to takie większe Mazury”. Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy polski patent żeglarski działa w tym kraju? Jakie uprawnienia są konieczne, by legalnie i bezpiecznie pływać po tamtejszych wodach? Co trzeba zrobić, by je zdobyć - i czy koniecznie trzeba...

Jak dojechać do Chorwacji w 2021 roku?

Zbliża się majówka i sezon żeglarski (wreszcie!). Wielu z Was zapewne uda się do Chorwacji celem przypomnienia sobie, jak to jest poczuć wiatr w żaglach i słoneczko na twarzy. Niestety w Europie i nie tylko nadal panuje koronazamęt i związane z nim różnorakie obostrzenia. Jak w...

Zadar - chorwacki Rzym

Urokliwy Zadar jest prawdziwym sercem północnej Dalmacji; często nazywany bywa „chorwackim Rzymem” albo „miastem słońca i wody”. Trzeba przyznać, że żadne z tych określeń nie jest ani odrobinę przesadzone. To piąte pod względem wielkości miasto w Chorwacji, a zarazem ważny...

Czy kwarantanna dla żeglarzy po powrocie do Polski jest obowiązkowa?

Od 28 grudnia 2020 r. osoby powracające do Polski transportem zbiorowym (z krajów UE) kierowani są na kwarantannę. Czy, aby dotyczy to czarterujących jachty?

Katamarany 5-6 kabinowe poniżej 2400 EUR - promocja

Nadarza się okazja na czarter katamaranu w bardzo dobrej cenie. Katamarany są dostępne w Chorwacji, Grecji, Włoszech i Hiszpanii. Chętnych prosimy o kontakt. Więcej porad dotyczących katamaranów wkrótce na naszym blogu.

Podróżowanie do Chorwacji w pandemii - grudzień 2020

Republika Chorwacji należy do miejsc najchętniej odwiedzanych przez polskich żeglarzy. Przyciągają ich łagodny klimat, zbliżony język oraz mentalność, a także doskonałe warunki żeglarskie. W czasie epidemii podróże wymagają jednak więcej samozaparcia – co oczywiście nie...

NASZE MARKI